فروشگاه محصولات دانلودی
دسته بندی محصولات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

کلیه محصولات پس از پرداخت هزینه قابل دانلود بوده و در صورت مشاهده هر گونه مشکلی لطفا از طریق ارتباط با ما ، اطلاع دهید

الگوریتم کولونی مورچه ها

الگوریتم کولونی مورچه ها

 

مقدمه

الگوريتم کلوني مورچه براي اولين بار در سال 1992توسط دوريگو Dorigo) ) و همکارانش به عنوان يک راه حل چند عامله (Multi Agent) براي مسائل مشکل بهينه سازي مثل فروشنده دوره گرد ارائه شد.

عامل هوشند  Intelligent Agent) )  موجودي است که از طريق حسگر ها قادر به درک پيرامون خود بوده و از طريق تاثير گذارنده ها مي تواند روي محيط تاثير بگذارد.

آنچه بنيان فكري الگوريتم مورچگان بر آن بنا شده است را مي توان بسادگي و در يك جمله بيان نمود: " مورچه ها در بين موانع و محدوديت هاي موجود در طبيعت هميشه از بين جايگشت هاي متفاوت براي رسيدن به غذا، بهينه ترين راه را انتخاب مي كنند". 

 

فهرست :

 

           - مقدمه

           -  بهینه سازی مسایل به روش کلونی مورچه

           - مورچه ها چگونه می توانند کوتاه ترین مسیر را پیدا کنند؟

           - مزیتهای ACO

         - کاربرد ACO            

           - مسیر یابی شبکه های کامپیوتری با استفاده از ACO

          - الگوریتم ACO

           - الگوریتم کلی حرکت

           - نتیجه گیری

 

 در دنیای واقعی مورچه‌ها ابتدا به طور تصادفی به این سو و آن سو می روند تا غذا بیابند. سپس به لانه بر می گردند و ردّی از فرومون (Pheromone) به جا می گذارند. چنین ردهایی پس از باران به رنگ سفید در می آیند و قابل رویت اند. مورچه های دیگر وقتی این مسیر را می یابند، گاه پرسه زدن را رها کرده و آن را دنبال می کنند. سپس اگر به غذا برسند به خانه بر می گردند و رد دیگری از خود در کنار رد قبل می گذارند؛ و به عبارتی مسیر قبل را تقویت می کنند. فرومون به مرور تبخیر می‌شود که از سه جهت مفید است:

 

,الگوریتم مورچه,الگوریتم مورچه هوش مصنوعی,الگوریتم مورچه گان,الگوریتم مورچه ای,الگوریتم مورچه خوار,الگوریتم مورچه,الگوریتم مورچه در هوش مصنوعی,الگوریتم مورچه ها Pdf,الگوریتم مورچه+pdf,الگوریتم مورچه در متلب,الگوریتم مورچگان در هوش مصنوعی,الگوریتم مورچه ها در هوش مصنوعی,الگوریتم کلونی مورچه ها هوش مصنوعی,الگوریتم کلونی مورچه ها در هوش مصنوعی,الگوریتم کلونی مورچه گان,بهینه سازی الگوریتم مورچه گان,الگوریتم های مورچه ای,الگوریتم لانه مورچه ای,الگوریتم مورچه چیست؟,الگوریتم کلونی مورچه ها Pdf,الگوریتم کلونی مورچه Pdf,الگوریتم کلونی مورچه در متلب,الگوریتم کلونی مورچه ها در متلب,کد الگوریتم مورچه در متلب,پیاده سازی الگوریتم مورچه در متلب,پیاده سازی الگوریتم کلونی مورچه در متلب


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Algoritm-Morche_711828_6669.zip842.1k

پرفروش ترین محصولات